KIZLIK ZARI DİKİMİ ANKARA

Kızlık Zarı Dikimi Hakkında Sıkça Sorulan Soruları Cevapladık. 💃🏽İyi Seyirler💃🏽

 Kızlık zarı toplumumuzda bekareti temsil eden bir olgudur ve toplumumuzda önemli bir yerdedir. Kızlık zarının yırtılması kadının sağlığı açısından bir sorun teşkil etmemektedir fakat dediğimiz gibi toplumun kızlık zarına biçtiği değerin farklı olması kızlık zarı dikimi yapılmasını ortaya çıkarmıştır. Bu estetik işlemi diğer estetik işlemlerinden farklı olarak daha gizlilik ilkesi dahilinde yapılmaktadır. Kızlık zarını diktirmek isteyen kadın bunun araştırmasını daha gizli yapmaktadır. Biz de bu detayları ihmal etmeden diktirme işlemini yapacak olan kişinin düşüncelerine saygı çerçevesinde dikim işlemini kaliteli materyalleri kullanarak sağlıklı bir dikim işlemi gerçekleştirmekteyiz. 

Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır ve kızlık zarının dikildiğinin anlaşılıp anlaşılmayacağı en çok sorulan soruların başındadır.  Öncelikle şunu belirtelim kızlık zarının dikildiğini doktorunuzdan başka kimse anlayamaz. Gizlilik ve güvenliğe önem vermekteyiz ve sizin rahat etmeniz için elimizden geleni yapa ve dikim işlemi için kaliteli materyaller kullanarak sağlığınızı tehlikeye atmayız.

Kızlık zarı dikimini günümüzde her yer yapmaktadır ve bu işlem için adres bulmak sıkıntı değildir. Fakat bu işlem göründüğü kadar basit olup her yere diktirebileceğiniz bir işlem de değildir. Sağlığınızı tehlikeye atmadan güvenebileceğiniz bir adres her zaman için doğru bir seçimdir.

Kliniğimizde dikim işlemi iki şekilde yapılmaktadır; kalıcı kızlık zarı dikimi ve geçici kızlık zarı dikimi. Hangi dikim işleminin yapılması gerektiğini muayene sonrasında hastamız ile kararlaştırmaktayız. Zar onarım işlemi oldukça kolay bir işlemdir. Hangi anestezi yöntemi ile yapılacağını hastamız ile beraber karar vermekteyiz. Bu işlem için genellikle tercih edilen anestezi lokal anestezidir. Ağrı ve acı olmadan yapılan kızlık zarı dikimi sonrasında kişi günlük hayatına kaldığı yerden rahatlıkla devam edebilmektedir.

Kızlık zarı dikimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler;

-1-2 hafta dar giysiler giyilmemeli ve pamuklu iç çamaşırı kullanılmalı.

-İlk gün banyo yapılmaması

-1-2 hafta kadar havuza ve denize girilmemesi gerekir

-Dikim sonrasında 1 hafta içinde ayakta duş alınmalıdır

-Reçete edilen kremlerin düzenli kullanılması gerekmektedir.

Ankara Kızlık Zarı Muayenesi

Ankara kızlık zarı muayenesi için bize gelen hastalarımızın bilgilerinin gizliliğini koruyarak hiçbir alet kullanmadan gözle muayene yapmaktayız. Litotomi pozisyonunda jinekolojik masada kızlık zarı muayenesini iç dudakları el yardımı ile hafifçe aralayarak yapmaktayız.Ağrısız ve acısız bir muayenedir.

Kızlık Zarı Kanaması Nasıl Olur?

Kızlık zarı herkeste farklı yapıda ve şekildedir. Vajenin 1-2 cm iç kısmında yer alan bu doku vajen girişini tamamen kapatmayan sadece daraltan bir dokudur. Vajeni çok daraltan bir yapınız varsa çok kanama olurken daha esnek bir zar yapınız varsa 1-2 damla kadar daha az kanama gerçekleşir.Kızlık zarı; yuvarlak halkalı, çok delikli, bölmeli ve yırtılmış şekilleriyle çok çeşitlidir. Kısacası kızlık zarı bozulduğunda kanamanız zarınız yapısına göre değişiklik gösterir. Çok nadir olarak görülen vajeni tamamen kapatan zar yapınız da olabilir.Eğer bu zar yapısına sahipseniz adet kanamanız rahim içinde birikir ve kızlık zarının yırtılması cerrahi olarak yapılır.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Ve Geçici Kızlık Zarı Dikimi Arasındaki Fark Nedir?

Kalıcı kızlık zarı dikimi operasyonunda gün belirlemeye gerek yoktur. Adet bittikten sonra yapılması yeterli olacaktır fakat geçici kızlık zarı dikimi için cinsel ilişkiye girmeden 3 gün öncesi planlanarak yapılması gerekmektedir. Nedeni ise bu işlem bittikten sonra 1 hafta gibi kısa süre içerisinde ilişkiye girilmesi gerekir. Dikişler geçici kızlık zarı dikiminde eriyeceği için kanama görülmeyebilir. Bu nedenle zaman ayarlaması yapılması gerekir. Kalıcı dikimde ise zaman ayarlamasına gerek yoktur isterseniz dikim işleminden 5 yıl sonra cinsel birleşme yaşansın, kanama yine olacaktır.

Kızlık Zarı Birden Fazla Kez Onarılabilir mi?

   Evet en çok merak edilenlerden biriside kızlık zarı birden fazla onarılabilir mi?

Sorumuzun cevabı evet, onarılır. Fakat tavsiye etmemekteyiz.Tavsiye etmeme nedeni ise işlem sayısı arttıkça kızlık zarı dikimi zorlaşacak ve kötü yaranın iyileşme süresi uzayacaktır.

Kızlık Zarı Dikimi Anlaşılır mı?

Hastalarımızın ilk sorduğu sorulardan birisi de kızlık zarımın dikildiği anlaşılır mı?

Hayır, zar onarımını jinekolog dışında kimse anlayamaz. Doğru teknik ile yapılan kızlık zarı dikimini partneriniz anlayamaz.

Ankara Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları Nedir?

Kızlık zarı dikimi fiyatları semtten semte, doktordan doktora değişmektedir.Ankara kızlık zarı dikim fiyatları ayrıca yapılan işlemde; kızlık zarının yapısı, yırtık şekline göre uygulanacak geçici veya kalıcı kızlık zarı dikimi tipine göre ve anestezi tipine göre fiyat değişmektedir.

Kızlık zarı dikimi fiyatı ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir ya da Turgut Reis Cad. No: 10/2 Tandoğan/Ankara adresinde bulunan kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.