Lazer İle Vajina Beyazlatma Tedavisi

      Genel olarak estetikte amaç kişinin kendisini huzursuz veya mutsuz eden durumun ortadan kaldırılmasıdır. Genital bölge estetiği değişik nedenlerle kadınların (bazen de çiftlerin) rahatsızlığını gidermek amacıyla yapılır. Cinsel yaşamda kadınların görünümünün daha önde olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Kişinin kendisine güveni tam olursa cinsel yaşam da haz, doyum  sorunu yaşanmaz.

 Genital bölgede hormonal değişiklikler(Gebelik, menapoz veya hormonal ilaç kullanımı gibi) genetik yapı, yaş gibi sebeplerle kararma meydana gelebilir. Kararmanın en büyük sebebi estrojendir; gebelikler sırasında bu nedenle koyulaşma meydana gelebilir.

Genital Bölge Kararmaları Nasıl Düzeltilir?

Genital bölgedeki kararmayı düzeltmek için ; kremler, Lazer veya Hi-Fu teknolojisi uygulanabilir.

Genital bölgedeki kararmaları düzeltmek için kullanılan kremlerin her zaman için kalıcı ve net çözüm olduğu söylenemez. Bu kremler ciltte peeling etkisiyle (Cilt soyucu etki) ile çözüm sağlamaya çalışır, bu hem zaman alan bir yöntemdir hem de bazen ciltte hassasiyet alerji problemlerine yol açabilir.

 Diğer yöntem ise Lazer veya Hi-fu teknolojisidir. Biz kliniğimizde Hi-fu teknolojisini uygulamaktayız.

Hi-fu Nedir?

High intensity focus ulrasound=Derin dokulara odaklanmış ses dalgaları

Bu ultrason dalgaları doku katmanlarını hedef alarak yenilenmesini sağlar. Gelişen teknoloji sayesinde  20 dakika gibi kısa bir sürede anestezi gerekmeden ağrısız acısız işlem gerçekleştirilir. Beyazlatma sırasında aynı zamanda vajen kuruluk problemi ve vajen dokusu yenileme/ daraltma işlemi de yapılabilir. Kısa bir süre içinde işlem gerçekleşir ve kişi normal yaşantısına dönebilir.

Beyazlatma işlemi bir seferde gerçekleşir mi?

İlk seansta belirgin düzelme meydana gelir. Çoğu zaman tek seans yeterli olmakla birlikte bazen tekrarlamak gerekebilir.

İşlemden sonra kararma tekrar oluşur mu?

Kararmaya sebep olan faktörler( hormonal durumda değişiklikler, yaş,dış etkenler gibi) devam ettikçe zaman içinde ne yazık ki kararma tekrar meydana gelebilir; tekrar işlem yapılabilir. Uygulanan bu ultrason dalgalarının sağlık açısından herhangi bir zararı bildirilmemiştir, yoktur.

Kimlere Hi-fu ile beyazlatma yapılamaz?

Aktif enfeksiyonu olanlara, kalp pili, stent gibi cihaz kullananlara, hamile, emzirme döneminde olanlara uygulanmaz. Hekiminiz bu konuda muayene sonrası gerekli bilgi ve önerilerde bulunacaktır.

Beyazlatma işlemi dışardan anlaşılır mı?

Dışarıdan böyle bir işlem geçirmiş olduğunuz asla anlaşılmaz ancak partneriniz değişikliği mutlaka fark edecektir.

Hi-fu ile Beyazlatma sonrası nelere dikkat etmeli?

Kısa bir sürede gerçekleşen işlem sonrası kişi normal yaşantısına dönebilir; hatta bir öğle tatilinde bu işlemi yaptırıp işine dönebilir. 15 gün cinsel birliktelik önerilmez. Dokudaki tam düzelme için 6 haftalık bir süreye ihtiyaç vardır. İşlem sonrası kişi hijyen kurallarına (temizlik kurallarına) ve hekiminin önerilerine dikkat etmelidir. Bu işlem cilde yapılan bir işlemdir asla gebeliğe engel olmaz, aklınıza takılan soruları mutlaka hekiminizle paylaşmalısınız.